طراحی روف گاردن در تهران

اجرای روفگاردن در تهران

Roof Garden

فضای سبز بر روی سقف (چه پشت بام، چه حیاط و …) اجرا شده باشد و بستر کشت گیاه، در ارتفاعی بالاتر از سطح خاک زمین بر روی بستر مصنوعی شکل گرفته باشد؛ مانند کف لابی ساختمان که سقف پارکینگ را تشکیل میدهد، یا کف حیاطی که بر روی پارکینگ شکل گرفته و امکان کاشت گیاه بر روی خاک طبیعی زمین محیا نباشد.

روف گاردن

طراحی و اجرای روف گاردن قیمت مناسب در تهران

 انواع روفگاردن :

میتواند از قراردادن چند گلدان روی پشت بام آغاز و به اجرای باغ و فضاهای سبزی همچون پارک ختم گردد.

انتخاب نوع طراحی روف گاردن بستگی به عوامل مختلفی همچون، سازه ساختمان، کاربری، ویژگی های اقلیمی و حتی سلیقه شما دارد

با نرگس سبز بام سبز لاکچری را تجرب کنید

در روش های گوناگون اجرایی به نام های روف گاردن گسترده، روف گاردن متمرکز و روف گاردن پرتابل و مدولار خلاصه میشوند.

با نرگس سبز بام سبز داشت باشیدتعریف عامیانه روف گاردن

روفگاردن خاص

به زبان عامیانه روف گاردن گسترده شیوه ای است که در آن شما خواستار سطح گسترده سبز و به صورت واضح تر اجرای سطوح چمن کاری شده روی پشت بام هستید

در این روش بعد از اجرای  زیر سازی مناسب و تعبیه خروجی آب، سطح بام جهت کاشت چمن آماده می باشد. اما در روش متمرکز میتوانید درختان و بوته های زیبا و سرزنده نیز به پشت بام اضافه کنید.

در این روش عمق کاشت بیشتری در اختیار شماست و اجرای باغچه ها به روش سنتی این امکان را در اختیار شما قرار میدهد.

مزیت روش پرتابل-مدولار نسبت شیوه متمرکز در اجرای روف گاردن

نکته مهم در این دو روش این است که قبل از اجرای این شیوه روف گاردن شما باید از مقاومت ساختمان در برابر بار مرده ایجاد شده در پشت بام مطلع باشید.

در محاسبات سازه ساختمان شما، بار مرده ناشی از اجرای باغچه ها و خاک سنگین اشباع شده در نظر گرفته شده است؟

اگر در این زمینه اطلاعاتی ندارید و از لحاظ امنیت و مقاومت سازه ساختمان خود در برابر میزان بار مرده ناشی از روف گاردن تردید دارید

بهترین روش برای ایجاد فضای سبز در پشت بام، استفاده از روش مدولار- پرتابل است. در این روش به زبان عامیانه از گلدانهای و فلاورباکسها جهت اجرای روف گاردن استفاده می شود.

گلدان ها با توجه به نوع مصرفشان، میتوانند سطح سبز گسترده و یا درختچه های زیبا و بلند داشته باشند.

در واقع تفاوت این روش نسب به دو سبک قبلی، از لحاظ ظاهری برجسته نمیباشد بلکه به لحاظ سازه ای، سرعت اجرا، امنیت، تنوع، مدرن بودن و … می باشد.

هزینۀ احداث روف گاردن چقدر میباشد؟

روفگاردن

بام سبز

این موضوع به عوامل بسیاری بستگی دارد. آیا شما می‌خواهید از ابتدا و هنگام طراحی یک ساختمان برای آن روف گاردن در نظر بگیرید؟

یا یک ساختمان از پیش ساخته‌شده را در نظر دارید؟ چه مساحتی از بام را به این موضوع اختصاص می‌دهید؟ آیا برای طراحی مسیرها و باغچه‌ها از طراح متخصص کمک می‌گیرید؟

از چه نوع مبلمان فضای باز استفاده می‌کنید؟ آیا تمایل دارید آلاچیق یا فضایی مانند آن بسازید؟ چه نوع گیاهانی را ترجیح می‌دهید؟ آیا برای آبیاری باغ بام سیستم خودکار تعبیه می‌کنید؟


البته هزینۀ محاسباتی مانند مقاومت ستون و پی ساختمان زیر بار احتمالی باغ و مقاوم سازی آن‌ها هم مطرح است. روی بام هم باید به صورت اصولی و پیش از ریختن خاک و کاشت گیاهان عایق‌بندی صورت بگیرد.


این روزها گروه‌های معماری و طراحی متخصصی وجود دارند که به صورت حرفه‌ای صفر تا صد امور مربوط به طراحی و اجرای روف گاردن را به عهده می‌گیرند.

از آن‌جا که این گروه‌ها تمام متخصصین لازم را در تیم خود جمع کرده‌اند، احتمالا هزینۀ نهایی سپردن کار به آنها کمتر از زمانی می‌شود که بخواهید برای هر مرحله از کار، سراغ شخص متفاوتی بروید.


برای هزینۀ احداث روف گاردن تا پیش از بررسی ساختمان و شنیدن خواسته‌ها و نیازهای مشتری، نمی‌توان بازه‌ای تعیین کرد. اما با توجه به بازار امروز و موارد عنوان شده،

تخمین می‌زنیم اجرای هر متر مربع از روف گاردن هزینه‌ای بین ۲۵۰،۰۰۰ تا ۱،۲۰۰،۰۰۰ تومان داشته باشد.


البته اگر ساختمان دارای چند واحد باشد، این هزینه معمولا بین تمام مالکین تقسیم می‌شود.

برای روفگاردن از چه نوع خاک و گیاهانی استفاده می‌شود؟

روفگاردن چیست؟

روفگاردن را با ما تجربه کنید

این موضوع به صورت کامل به منطقۀ جغرافیایی شهر و شرایط جوی آن بستگی دارد.

شما با کمک گرفتن از یک متخصص باید گیاهانی را که با شرایط آب و هوایی شهرتان سازگار هستند بشناسید و از بین آنها موارد مورد علاقه‌تان را انتخاب کنید. در غیر این‌صورت هزینه و زحمت نگه‌داری از گیاهان به طرز قابل ملاحظه‌ای بالا می‌رود و تلاش شما در بسیاری از موارد هم موفقیت‌آمیز نخواهد بود.


توجه داشته باشید باغ بام به غیر از زیبایی، قرار است کیفیت محیط زندگی شما را بالا ببرد.

پس اگر محل زندگی شما هوایی گرم و خشک دارد و میزان بارندگی در آن کم است،

شرکت نرگس سبز افتخار دارد با مدیریت دکتر سقط فروش دارای دکتری لنداسکیپ با بیش از سی سال سابقه کاری و مجری کارشناس برنامه های صدا وسیما برنامه به خانه برمیگردیم و خونه من خونه تو و خانه مهر و خانه فیروزه ایی و… در شبکه سه و پنج و جام جم و در امور اجرای فضای سبز و روفگاردن و دیوارسبزعمودی یا گرین وال در خدمت رسانی هر چه سبز تر بودن زندگی شما عزیزان میباشد.
با نرگس سبز زندگی سبز را تجربه کنید.

 

نباید گیاهانی را انتخاب کنید که به آب و رطوبت بالا نیاز دارند. چون آبیاری این گیاهان می‌تواند برای ذخایر آبی شهر و البته بودجۀ شما آسیب‌رسان باشد!

 

 

 

روف گاردن نرگس سبز