اجرای گرین وال حرفه ایی در تهران

دیوار سبز | وبلاگ بام دار

فضای سبز عمودی

براساس مصوبه شورای شهر تهران در سال ۸۷ مبنی بر تعیین بهای تشویقی و شاخص های اقتصادی جلب شهروندان در ایجاد و توسعه فضای سبز بر بدنه و فضاهای بلااستفاده ساختمان ها در شهر تهران، مالکین تشویق به استفاده از فضای سبز عمودی (فضای سبز بر بدنه) و بام ساختمان ها شدند و از آنجایی که کلانشهرها با مشکلاتی مثل آلودگی های هوا و یا پدیده گلخانه ای روبه رو هستند استفاده از فضای سبز عمودی مثل دیوار سبز و پشت بام سبز می تواند مشکلات این چنین را تا حدود زیادی حل کند.

اجرای گرین وال زیبا در تهران

ایجاد فضای سبز بر دیوار ساختمان

 

بام ها و دیوارهای تهران سبز می شوند - ۲۶ شهریور ۹۱

 

بر همین اساس گسترش فرهنگ استفاده از فضای سبز عمودی در محل زندگی و محیط کار، همگام بودن کشورهای پیشرفتهکمبود زمین و قیمت بالای آن در شهرها بویژه شهرهای بزرگ مثل تهران,مشهد ایجاد فضای سبز را با مشکلاتی مواجه کرده است. از طرف دیگر تصویب قوانینی که مالکین اماکن مسکونی و تجاری را ملزم به تأمین حداقلی فضای سبز می کند لزوم استفاده از همه فضاهای شهری را برای ایجاد فضای سبز می طلبد. در استفاده از این صنعت، بهبود نسبی مسائل و معضلات زیست محیطی، رونق تولیدات داخلی کشور و… فقط بخشی از مزایای علمی اثبات شده دیوار سبز به شمار می رود.
در فضای سبز عمودی از سه نوع پوشش گیاهی استفاده می‌شود روش سنتی یا فلاور باکس، گیاهان بالا رونده و دیوار زنده .

 

دیوار سبز روف گاردن فضای سبز - سبز green - iran-banner.com

 

در سیستم متمرکز به نام مقطع کم ارتفاع با ضخامت کم نیز شناخته می‌شود، فقط یک یا دو نوع گیاه با محیط کاشت کم عمق کاشته می شود و معمولا هم این سیستم برای زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد که حداقل بار و وزن مدنظر باشد.

 

طراحی باغ های عمودی

این نوع بام‌ها مثل چمن‌های نروژی، بر روی بام‌های مسطح و شیبدار احداث می شود و معمولا گیاهانی به عمق ۴۰ تا ۱۰۰ میلیمتر بر روی آن کاشته می‌شوند. ضمن اینکه مقدار بار نهایی بام تقریباً بین ۵۰ تا ۱۰۰ کیلوگرم بر متر مربع در حالت اشباع است.

محوطه و فضای سبز|بسپار ® | رسانه صنعت ساختمان

در سیستم بام‌های گسترده که به نام مقطع عمیق یا باغ بام نیز شناخته می‌شود، از انواع مختلفی از گیاهان تشکیل می‌شود و مشابه یک پارک طراحی می‌گردد.

 

برخی بام‌های سبز دارای درختان بزرگ و آبنماهایی می‌باشند که این موضوع خود احتیاج به تقویت اساسی سازه دارد.

 

اما در روش فلاورباکس ، گیاه و محیط کاشت آن در جعبه‌های مخصوصی که تمام یا بیشتر بام سبز را می پوشاند، نگهداری می شود و محیط کاشت یک لایه پیوسته بر روی بام سبز ایجاد می‌کند.

دیوار سبز مدولار - طراحی فضای سبز سروینه

دیوار سبزهمچنین می توان از گیاهان رونده برای داشتن فضای سبز در منازل و ادرات استفاده کرد. گیاهان رونده بدون اینکه به مکان زیادی برای کاشت پیاز گیاه احتیاج داشته باشند به دیوارها می چسبند و نمای منازل را زیبا می کنند. به خصوص در مکان هایی که معاتبر تنگ است و امکان کاشت درخت وجود ندارد این نوع گیاهان مفید هستند.

دیوار سبز چیست و چه انواعی دارد؟ این نوآوری چه نقشی در ایجاد فضای سبز هوشمند دارد؟

شرکت نرگس سبز افتخار دارد با مدیریت دکتر سقط فروش دارای دکتری لنداسکیپ با بیش از سی سال سابقه کاری و مجری کارشناس برنامه های صدا وسیما برنامه به خانه برمیگردیم و خونه من خونه تو و خانه مهر و خانه فیروزه ایی و… در شبکه سه و پنج و جام جم و در امور اجرای فضای سبز و روفگاردن و دیوارسبزعمودی یا گرین وال در خدمت رسانی هر چه سبز تر بودن زندگی شما عزیزان میباشد.
با نرگس سبز زندگی سبز را تجربه کنید.